Dátum: 2011-09-18 20:55:00

MotoGP Aragon - Stonert senki nem tudta elkapni

Casey Stoner a futamon is villámgyors volt, könnyedén nyert Pedrosa és Lorenzo előtt.

 





A királykategóriában Casey Stoner indulhatott az élről. Az ausztrál az egész hétvégén magabiztos teljesítményt nyújtott és 3 tizeddel jobb időt ment csapattársánál, Dani Pedrosánál. Az első sor végéről Ben Spies indulhatott, aki jobb időt ment csapattársánál, Jorge Lorenzo-nál. Valentino Rossi csak a bokszból indulhatott, mivel felhasználták a megengedett motorblokkok számát.
 
 
A rajtot meglepő módon Ben Spies kapta el a legjobban. Az amerikai általában gyengén kezd és abból állnak a versenyei, hogy felkapaszkodjon az élbolyra. Spies mögött két repsolos, Dani Pedrosa és Casey Stoner csatlakozott fel. Csapattársuk, Andrea Dovizioso azonban már az elején kiszállt a küzdelmekből. Ahogyan Karel Abraham is, aki ráadásul igen nagyot bukott. Spies diadalmenete nem tartott sokáig és rövid idő alatt a harmadik helyre csúszott vissza. Első helyét Casey Stoner vette át.
 
 
Ahogy várhattuk Valentino Rossi meglehetősen nagy tempóban jött fel az utolsó helyezettekre, látszott, hogy gyorsabb náluk. Honfitársa, Marco Simoncelli is jól kapta el a ritmust, Jorge Lorenzo-t meg is előzte, majd Spies-t vette célba. Ehhez sem kellett sok és 15 körrel a vége előtt lenyomta a másik gyári Yamahát is. Később azonban hibázott, így ismét az ötödik helyre került. Lorenzo pedig gyorsabb volt csapattársánál, így a tavalyi világbajnok a harmadik helyre jött fel. Rossi egészen a kilencedik helyig tudott feljönni, a Barbera, Bautista, Hayden hármas már túl nagy előnyben volt Rossihoz képest. Ráadásul Crutchlow-tól elszakadni sem tudott. Az élmenőkről nemhiába esik kevés szó, Stoner magabiztosan haladt az élen egyre növelve előnyét, Pedrosa pedig könnyedén tartotta második helyét. Volt két kiesőnk is, Capirossi lökte ki Elias-t.
 
 
Rossi igen szenvedett a Ducatival, Crutchlow vissza is előzte. Sőt Aoyama is otthagyta a kilencszeres világbajnokot. A befutóra azonban Rossinak sikerült visszaszereznie 10-dik helyét. Az élen változás nem történt, Stoner könnyedén nyert Pedrosa előtt, Lorenzo pedig harmadik helyével nagyobb hátrányba került Stonerhez képest.
 
 
Végeredmény
 
1. Stoner 42:17.427
2. Pedrosa +8.162 s
3. Lorenzo +14.209 s
4. Simoncelli +20.646 s
5. Spies +27.739 s
6. Bautista +30.373 s
7. Hayden +34.288 s
8. Barbera +37.305 s
9. Crutchlow +39.652 s
10. Rossi +39.832 s
11. Aoyama +39.997 s
12. De Puniet +54.717 s
13. Edwards +58.430 s


Címkék: motogp,

Hozzászólások


Hozzászólásokat csak belépett felhasználók tudnak írni.
Ha még nem regisztráltál, klikk az oldal tetején a menüban a "regisztráció" gombra!